Baobab z.s. logo

Svépomocné aktivity

Jsou určeny lidem, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním a mají zájem zařadit do svého života pohybovou nebo duševní aktivitu.

Volnočasové aktivity jsou určeny lidem ve věku od 15 let, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním a mají zájem zařadit do svého života pohybovou nebo duševní aktivitu. Hlavním cílem služby je umožnit aktivně trávit volný čas prostřednictvím pohybu a podporovat tak rozvoj tělesné a duševní kondice.

Malování s Lucií

Úterý 16:00-18:00, Baobab Ateliér

Skupinu vede Lucie, lektorka, která se malbě věnuje od dětských let. Skupina je otevřená nápadům účastníků, případně lektorka pomáhá nasměrovat, motivovat a vyhledat vhodný motiv k malbě. Ve skupině není nic špatně, nehodnotí se. Účastníků je maximálně 5.

Šachy s Františkem

Čtvrtek 18:00-19:30, Baobab Ateliér

Šachový kroužek je určen pro muže a ženy, kteří rádi hrají šachy nebo by se je chtěli naučit hrát. Zájemci mohou přijít rovnou na místo setkání bez předchozího ohlášení. Kurz je veden zkušeným lektorem, který Vás jako úplné začátečníky naučí hrát nebo Vás jako pokročilé vyzve k partii.

Divadlo LSD

Středa 18:00-20:00, Baobab Ateliér

Lidové Spontánní Divadlo (LSD) je svépomocná amatérská skupina. Hrajeme již patnáct let na festivalech. Jsme autorské, improvizační divadlo. Hrajeme scénky pro děti i dospělé. Doražte na naše zkoušky a staňte se součástí našeho amatérského divadelního seskupení.

Plenér

Pátek 14:00-18:00, Baobab Ateliér

Jsme výtvarná skupina, která má ráda malování v exteriéru pod širým nebem (při nepříznivém počasí a v zimním období pracujeme v ateliéru). Skupinu spojuje vzájemná tolerance, vztah k přírodě a chuť tvořit podle vlastních představ a volných fantazií. Technika i forma provedení je zcela libovolná.

Vycházky s Františkem

Sobota 1 x za měsíc

Vycházky po Praze a okolí se konají 1 x za měsíc, většinou v sobotu odpoledne. Tempo chůze vycházkové, možnost si cestou povídat, fotografovat nebo se kochat okolím. Výlet zpravidla 5-8km/2-3 hod. Program procházky na daný měsíc najdete na webu Baobabu, sekce Aktuality.

Fotbal

Neděle 19:00-20:30, tělocvična ZŠ Jazyková

Rádi byste si občas zakopali a nemáte s kým? S námi si může zakopat každý. Noví zájemci mohou dorazit rovnou na místo setkání bez předchozího ohlášení. S sebou pohodlné oblečení, čistou sportovní obuv, která nedělá šmouhy, nápoj a občerstvení. Zkušební hodina je zdarma, pak za 40Kč. Hrajeme v tělocvičně