Baobab z.s. logo

Student

Máš psychické potíže a zároveň trable se školou či studiem? Třeba právě pro tebe je zde naše služba!

Nabízíme podporu a péči v náročném období studijního života. Program je určen lidem, kteří mají vlivem psychické nepohody nebo duševního onemocnění potíže při studiu nebo se zapojením do kolektivu vrstevníků. Služba je poskytována zdarma, každý všední den po předchozí domluvě.

Program nabízí

• Podpůrný rozhovor a orientace v náročné situaci
  • Pomoc s hledáním a kontaktováním psychiatrické či psychoterapeutické péče
  • Porozumění příznakům onemocnění a zacházení s nimi
  • Pomoc s plánováním studijních a jiných povinností (rozvržení učiva a zkoušek, plán denního režimu)
  • Podpora při výběru vhodného studia a udržení se v něm
  • Osvojování dovedností efektivně studovat i odpočívat
  • Rozvoj sociálních dovedností v komunikaci se školou, s vrstevníky (také ve Skupině pro mladé viz Skupinové programy).

Pro přijetí do služby je potřeba

• Motivace ke spolupráci a ochota plnit domluvy
  • Doporučení z pedagogicko psychologické poradny, od psychologa, psychiatra nebo od praktického lékaře
  • Věk 16 – 64 let

Jak to u nás chodí

Obdobím studia jsme také prošli a dobře víme, že to leckdy není žádná sranda. Obzvlášť když do toho člověk řeší psychické trable nebo náročnou životní situaci. I proto je tu naše služba Student. V následujícím textu Ti ji popíšeme, ať víš, co můžeš čekat.

Kontaktovat nás můžeš přes email student@baobab-zs.cz nebo telefonicky +420 777 576 855 a domluvíme si společně schůzku. Na schůzce Ti povíme základní informace o službě a o podmínkách jejího poskytování. Bude nás zajímat proč jsi nás vyhledal/a a s čím Ti můžeme pomoci.

Budeme se společně snažit zorientovat ve Tvé situaci a pomáhat Ti plánovat jednotlivé kroky k jejímu zvládnutí.

Jak často se budeme vídat a na čem budeš pracovat si určíš nakonec Ty sám. Pravděpodobně nepůjde všechno hned, ale každou větší změnu dělají drobné kroky. A v nich tě můžeme podpořit.